wyszukiwarka zaawansowana
Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

 

Odstąpienie od umowy

Załącznik nr 1 (do pobrania): Wzór formularza odstąpienia od umowy

Jeśli jesteś konsumentem - co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić w ciągu 14 dni od chwili otrzymania lub odebrania przesyłki z zakupionym towarem, dotyczy to także odbioru przesyłki przez inną osobę. Wystarczy złożyć nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: zamowienia@christelle.pl

 

Zwracaną rzecz zwróć do nas na adres:

CHRISTELLE Marzena Abramowicz

ul. Świętojańska 66

81-393 Gdynia

 

jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy.

Podsumowując, bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

 • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności - od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik,
 • dla treści cyfrowych - od dnia zawarcia umowy.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy umieszczonego na końcu Regulaminu lub dostępnego pod tym linkiem, jednak nie jest to obowiązkowe. Ale pamiętaj, że zwracając nam towar, przy zakupie którego wybrałeś płatność przy odbiorze, to przy zwrocie musisz nam podać numer swojego konta.

Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty wysyłki (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę) zwrócimy Ci nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki ze zwracanym towarem.

Zanim zwrócisz zakupiony wcześniej towar pamiętaj, że:

 1. Wymiana lub zwrot jest możliwy w przypadku kiedy towar ma oryginalne metki, jest czysty, bez śladów używania, pozbawiony wszelkich zapachów (perfumy, kremy, papierosy itp.).
 2. Nie przyjmujmy przesyłek na swój koszt.
 3. Wymiany i zwroty prosimy przesyłać na adres: „Christelle” ul. Świętojańska 66, 81-393 Gdynia, listem poleconym lub paczką. 
 4. Odsyłany towar powinien być zapakowany w sposób uniemożliwiający jego uszkodzenie lub trwałe odkształcenie w transporcie, w opakowaniu takim samym lub podobnym do tego, w którym został dostarczony (koperta bąbelkowa lub karton). Jeśli wysyłany towar posiadał oryginalne opakowanie, które było dostarczone wraz z zakupionym produktem, to należy je zwrócić w całości i także to opakowanie należy zabezpieczyć przed jego uszkodzeniem i/lub odkształceniem.
 5. Nie ponosimy odpowiedzialności za zaginięcie przesyłki nadanej przez Ciebie przez Pocztę czy firmę kurierską a tym samym nie uznaje wymiany lub zwrotu towaru, który zaginął.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi m.in. w odniesieniu do umowy:

 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
 • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
 • o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

 

Reklamacje

W przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: zamowienia@christelle.pl lub drogą pocztową na adres ul. Świętojańska 66, 81-393 Gdynia .

Reklamowany towar należy wysłać na adres: ul. Świętojańska 66, 81-393 Gdynia

W związku z wadą możesz żądać:

 • wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • usunięcia wady,

lub złożyć oświadczenie o:

 • obniżeniu ceny,
 • odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu roku od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl