wyszukiwarka zaawansowana
Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO CHRISTELLE.PL

 

Niniejszy dokument reguluje zasady funkcjonowania sklepu internetowego i zawartych za jego pośrednictwem umów kupna-sprzedaży(dalej zwany Regulaminem).

Wszelkie informacje zawarte na stronie Sklepu nie stanowią oferty handlowej w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego a stanowią wyłącznie informację handlową zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego.

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

 1. Właścicielem sklepu jest Marzena Abramowicz, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod firmą Christelle Marzena Abramowicz, ul. Świętojańska 66, 81-393 Gdynia, NIP: 586-163-51-80, REGON: 192017968 ING Bank Śląski numer konta: 58 1050 1764 1000 0090 6608 1895 (dalej jako Sklep).

 2. Kontakt ze sklepem możliwy jest pod powyższym adresem, pod numerem telefonu +48 58 621 07 00 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej biuro@christelle.pl.

 3. Złożenie zamówienia przez Klienta jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

 4. Klientami Sklepu mogą być osoby, które ukończyły 13 lat, ale w przypadku nie ukończenia przez tę osobę 18lat, wymagana jest zgoda jej przedstawiciela ustawowego(dalej zwana Kupującym).

 

TOWARY

 

 1. Produkty oferowane w Sklepie są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych lub prawych i zostały legalnie wprowadzone do obrotu na polski rynek.

 2. Nie ponosimy odpowiedzialności za straty spowodowane niewłaściwym wykorzystywaniem towaru.

 

CENA

 

 1. Ceny widoczne na stronie internetowej Sklepu są cenami brutto (zawierają podatek VAT) i są podane z złotych polskich.

 2. Ceny prezentowane w momencie zamawiania wiążą strony do chwili zrealizowania zamówienia.

 3. Ceny nie zawierają kosztów wysyłki.

 

ZAMÓWIENIA 

 

 1. Zamówienia przyjmowane są przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok

 2. Realizacja następuje w ciągu 48 godzin w dni robocze od poniedziałku do piątku od daty zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.

 3. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta będą realizowane pierwszego dnia roboczego.

 4. Zamówienie, które zostanie potwierdzone przez klienta w ciągu 48 godzin od jego złożenia jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży między Kupującym a Sprzedającym.

 5. Każde zamówienie zostanie potwierdzone e-mailem zwrotnym generowanym automatycznie przez sklep internetowy.

 6. W przypadku nie otrzymania takiej informacji, Klient powinien skontaktować się drogą telefoniczną lub mailową ze Sprzedającym.

 7. Zamówienie, które nie będzie potwierdzone w ciągu 48 godzin od jego złożenia zostaje automatycznie anulowane.

 8. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie przez Kupującego formularza zamówień. Nieprawidłowe wypełnienie formularza może utrudnić lub uniemożliwić realizację zamówienia.

 9. Po otrzymaniu zamówienia sklep sprawdza dostępność zamówionego towaru. Klient zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej o dostępności towaru.

 10. W przypadku ofert promocyjnych Sklep przeznacza ograniczoną ilość produktów. Realizacja następuje według kolejności potwierdzonych zamówień. W przypadku wyczerpania zapasów Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany i wysłania niepełnego zamówienia lub do jego całkowitego anulowania o czym uprzednio informuje Klienta.

 11. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie 58/621-07-00 lub e-mailem zamowienia@christelle.pl .

 12. Kupujący może anulować zamówienie w dowolnym momencie, nie dotyczy to towaru, który już został wysłany.

 13. W przypadku niedostępności części produktów z zamówienia Klient informowany jest o stanie zamówienia. Może wtedy podjąć decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie części lub całości zamówienia).

 14. W przypadku braku towaru w sklepie lub jego niedostępności u producenta sklep zastrzega sobie prawo anulowania zamówienia. O zaistniałej sytuacji Kupujący zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

 15. W przypadku zamówienia zapłaconego, gdy sklep nie jest w stanie zrealizować zamówienia w całości lub w części sklep informuje o tym klienta. W przypadku rezygnacji z brakującej pozycji lub z całości zamówienia Sprzedający zwraca Kupującemu przedpłatę na konto podane przez zamawiającego w ciągu 72 godzin.

 16. Kupujący zamawiający towar z odbiorem osobistym, zobowiązany jest do odbioru zamówienia w ciągu 10 dni od daty jego wpłynięcia. Po tym terminie zamówienie zostaje anulowane.

 

 ZAPŁATA I DOSTAWA

 

 1. Płatności za zamówione produkty w przypadku ich zakupienia można dokonać przy odbiorze gotówką, za pomocą przedpłaty na konto Sklepu lub przez Dotpay.

 2. W przypadku gdy w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty złożenia zamówienia płatność za zamówiony towar nie zostanie uregulowana, Sklep zastrzega sobie prawo anulowania takiego zamówienia.

 3. Dostawa zakupionych produktów może być zrealizowana za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera UPS bądź DPD. Cenniki dostaw przedstawione poniżej.

  Poczta Polska S.A. 

  • przesyłka polecona ekonomiczna – 5 zł

  • przesyłka polecona priorytetowa - 9,50 zł  

  • przesyłka pobraniowa priorytetowa - 13,50 zł

  Kurier:

  • przesyłka po przedpłacie na konto - 16 zł

  • przesyłka za pobraniem - 20 zł

  Odbiór osobisty

  • w salonie "Christelle" w Gdyni, ul.Świętojańska 66

 4. Cennik dotyczy wysyłek krajowych.

 5. Istnieje możliwość wysyłek zagranicznych - w tym wypadku prosimy o kontakt na adres biuro@christelle.pl . If you are not from Poland and you want to buy our products - e-mail us and we will discous a way of payment and shipping.

 6. W przypadku wysyłek zagranicznych, jedyną formą płatności jest przedpłata na konto Sklepu

 7. Przesyłki zagraniczne nadawane przez Sklep zawsze są przesyłkami poleconymi.

 8. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za nieterminowe dostarczenie przesyłek przez Pocztę Polską lub firmę kurierską UPS.

 9. Sklep nie ponosi również odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas transportu przez Pocztę lub firmę kurierską.

 10. Kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia stanu przesyłki w trakcie jej odbioru w obecności pracownika Poczty lub firmy kurierskiej oraz niezwłocznie zgłosić stosowną reklamację do firmy przewozowej, a także poinformować o tym Sklep.

 11. Wszelkie reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki, które powstały w trakcie transportu będę rozpatrywane przez Sklep wyłącznie po sporządzeniu protokołu z przedstawicielem Poczty lub firmy kurierskiej.

 12. W przypadku nieobecności kupującego pod wskazanym adresem dostawy, podanym w trakcie składania zamówienia, brakiem kontaktu z Klientem i zwróceniem zamówionego towaru na adres sklepu sprzedawca skontaktuje się z Klientem drogą telefoniczną w celu ustalenia ponownego terminu oraz kosztów dostawy. W takim przypadku Sprzedawca nie ponosi kosztów ponownej dostawy na adres wskazany przez Klienta.

 

DOKUMENTY i DOWODY SPRZEDAŻY

 

 1. Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny (lub na indywidualne życzenie klienta fakturę VAT) na którym wyszczególniony jest każdy zakupiony towar oraz koszty wysyłki.

 

GWARANCJE i REKLAMACJE

 

 1. W przypadku jeśli zakupiony towar okaże się wadliwy Konsument ma prawo: Złożyć Sprzedającemu reklamację z tytułu rękojmi (podstawa prawna Kodeks Cywilny). Reklamacja z tytułu rękojmi może zostać złożona za pomocą formularza reklamacyjnego, w formie elektronicznej lub w formie pisemnej na adres Sklepu.

 2. Konsument ma prawo żądać obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy, chyba że sklep christelle.pl niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni produkt wadliwy na wolny od wad albo usunie wadę. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli produkt był już wymieniony lub naprawiony przez Sklep albo Sklep nie wymienił produktu na wolny od wad, ani tej wady nie usunął. Reklamacja z tytułu rękojmi rozpatrywana jest w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. Jeżeli w ciągu 14 dni Sklep nie ustosunkuje się do żądań Konsumenta, oznacza to, iż uznał żądania za zasadne. W przypadku gdy realizacja żądań Konsumenta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego produktu, koszty dostawy ponosi Sklep.

 3. Wszelkie reklamacje będę rozpatrywane przez Sklep po okazaniu dowodu zakupu towaru.

 

ZWROT lub WYMIANA

 

 1. Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży bez podania przyczyn, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia towaru. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem terminu. Konsument powinien niezwłocznie przekazać zwracany towar Sprzedającemu w terminie nie dłuższym niż 14 dni od odstąpienia od umowy.

 2. Wymiana lub zwrot jest możliwy w przypadku kiedy towar ma oryginalne metki, jest czysty, bez śladów używania, pozbawiony wszelkich zapachów (perfumy, kremy, papierosy itp.) oraz wypełniony formularz zwrotu/wymiany (Pobierz formularz tutaj). W przypadku zwrotu zakupionego towaru należy przesłać dowód zakupów (paragon lub faktura VAT), który jest dołączany do każdego zamówienia.

 3. Nie przyjmujemy przesyłek na nasz koszt.

 4. W przypadku, gdy zakupiony towar zostanie odesłany po wyznaczonym terminie lub bez dowodu zakupu lub bez formularza zwrotu( czy też pisma mającego go zastapić), bez metek lub oryginalnego opakowania dołaczonego do zamówienia lub z zabrudzeniami albo uszkodzeniami zwrot zostanie nie uznany przez Sklep a zakupiony towar zostanie odesłany Konsumentowi na jego koszt.

 5. W przypadku zwrotu towaru Sklep zwróci konsumentowi wszystkie otrzymane od konsumenta płatności, w tym koszty dostawy (wyłączając wszelkie dodatkowe koszty wynikające z wybranego przez konsumenta sposobu doręczenia innego niż najtańszy zwykły sposób doręczenia oferowany przez Sklep), czyli w wysokości przesyłki poleconej ekonomicznej.

 6. Wymiany i zwroty prosimy przesyłać na adres: „Christelle” ul. Świętojańska 66, 81-393 Gdynia, listem poleconym priorytetowym lub paczką. 

 7. Odsyłany towar powinien być zapakowany w sposób uniemożliwiający jego uszkodzenie lub trwałe odkształcenie w transporcie, w opakowaniu takim samym lub podobnym do tego, w którym został dostarczony (koperta bąbelkowa lub kartonik).

 8. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za zaginięcie przesyłki nadanej przez Klienta a tym samym nie uznaje wymiany lub zwrotu towaru, który zaginął.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

 1. Powyższy regulamin stanowi jedyny dokument określający zasady składania zamówień w naszym sklepie internetowym.

 2. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl